Si të dalloni një aparat fotografik të vërtetë SJCAM nga një i rremë?

 1. Cilat janë parametrat për të identifikuar false SJ4000 . SJ5000 ?
 2. përfundim
 3. Krahasimi i DJI OSMO Action, GoPro Hero7 black dhe SJCAM SJ9 Strike
 4. Rishikimi SJCAM ION Krypton: një nga kamerat më të mira të veprimit në segmentin e tij
 5. Rishikimi SJCAM Gimbal 2 Steadicam

Kohët e fundit, ne u penguam për një artikull dhe forum të huaj, ku u diskutuan për falsifikime me cilësi të ulët të kamerës së veprimit popullor

Kohët e fundit, ne u penguam për një artikull dhe forum të huaj, ku u diskutuan për falsifikime me cilësi të ulët të kamerës së veprimit popullor. SJ4000 . Tani kjo aparat fotografik nuk prodhohet më, por ende shitet në disa dyqane me një çmim shumë të ulët. Ekziston një shans për të marr një të rreme, që do të thotë që tema mbetet e rëndësishme. Dikush do të thotë: "Wow, por a nuk është SJCAM një kopje e rreme e GoPro?" "Në fakt, jo, SJCAM ishte një markë e pavarur dhe kurrë nuk shkeli të drejtat e autorit për produktet (megjithëse ato ishin pjesërisht të ngjashme). Në fund të fundit, kur një markë vjen me një ide shitje, është e qartë se të tjerët do të përpiqen ta kopjojnë atë. Kështu funksionon tregu teknik. SJCAM gjeti një gabim të çmimeve në GoPro dhe e bëri produktin e saj të përballueshëm për një gamë të gjerë njerëzish me të ardhura më të ulëta.

Ne jetojmë në kohë të informacionit. Kjo çon në shpërqendrim dhe vëmendje të zvogëluar. Isshtë pikërisht pa këto cilësi është e vështirë në shikim të parë të dallosh origjinalin nga ai i rremë i rremë. Mundohuni së pari t'i kushtoni vëmendje emrit të kutisë dhe kamerës. Emri nuk duhet të përmbajë shkronja të dyfishta, gabime në emrin e markës dhe hapësirat. Mos harroni mallrat në tregjet e lira - të gjithë kopjojnë emrin, por pak e shtrembërojnë atë: adiddas, nikei, ifone, aser ... Si rregull, mallrat e tilla janë shumë më të lira dhe më të këqija në cilësi. Blerja e një rreme ju do të paguani dy herë, siç thonë në fjalën e famshme.

Blerja e një rreme ju do të paguani dy herë, siç thonë në fjalën e famshme

Mundësia e dytë është të mos shkruani fare një markë. Të gjitha linjat, etiketat dhe gjithçka tjetër përveç markës do të kopjohen në detaje. Në fakt, ky nuk është një mashtrim, sepse nuk ka vjedhje të një ideje pa log, dhe piratët po e përdorin atë në mënyrë aktive. Kushtojini vëmendje fotografisë më poshtë, ku paraqiten produkte të ngjashëm që kopjojnë disi SJCAM. Duhet të theksohet se ky rregull nuk funksionon gjithmonë. Deri në vitin 2015, kompania nuk e vendosi logon e saj në kamerat e para.

Epo, tregohuni gjithmonë të kujdesshëm nëse shihni një çmim të ulët të dyshimtë. Në këtë botë, të gjithë kanë vlerën e tyre, dhe nëse nuk paguani më shumë për diçka, atëherë, ka shumë të ngjarë, ata po ju mashtrojnë për diçka. Kamerët e rremë xhirojnë video shumë më keq për shkak të komponentëve të nivelit të dytë dhe të lirë. Likeshtë si të drejtosh një kopje të një Ferrari me një motor 0.7 litër. Nga një distancë, askush nuk do ta vërejë, por nëse një person afër e kupton se janë përpjekur ta mashtrojnë, atëherë mendimi i pronarit do të prishë.

Cilat janë parametrat për të identifikuar false SJ4000 . SJ5000 ?


 • Numri i butonave, vendndodhja e tyre dhe prania e treguesve duhet të korrespondojnë me foton e produktit në dyqanin zyrtar. Ndonjëherë kamerat mund të kenë tre versione ( SJ4000 . SJ4000 Wi-Fi . SJ4000 Plus ). Vetëm duke qëndruar para dritares shkoni në Internet dhe kontrolloni se si duket kamera e vërtetë në faqen zyrtare të internetit dhe krahasojeni atë me atë që jeni duke blerë.
 • Madhësia e aquabox nuk duhet të duket shumë e trashë. Si shembull, vazhdoni të krahasoni SJ4000 , pasi është kamera më e kopjuar deri më tani. Versioni origjinal i aquabox ka vida argjendi, dhe muret transparente janë bërë prej plastike të hollë transparente. Falsifikimi ka vida të ngjashme me të zeza më të mëdha, dhe aquabox është bërë prej plastike dy herë më i trashë se origjinali.
 • Falsifikimi ka vida të ngjashme me të zeza më të mëdha, dhe aquabox është bërë prej plastike dy herë më i trashë se origjinali

 • Kutitë në të cilat paketohen kamerat janë të ndryshme nga njëra-tjetra. Mënyra më e dukshme për ta parë këtë është të shikoni me kujdes. Do të qeshni nëse gjeni shumë gabime drejtshkrimore. Por piratët nuk janë aspak budallenj, ata ndryshojnë posaçërisht një letër me shpresën që nuk do ta vini re. Një nga më të spikatur është shenja "rezistente ndaj ujit" në vend të "rezistencës ndaj ujit" në pjesën e përparme të kutisë.
 • Një nga më të spikatur është shenja rezistente ndaj ujit në vend të rezistencës ndaj ujit në pjesën e përparme të kutisë

 • Një mënyrë tjetër e besueshme për të kontrolluar nëse aparati juaj është origjinal është të kontrolloni përputhshmërinë e tij me firmware SJCAM. Fake nuk ka shanse për pajtueshmëri me firmware SJCAM, i cili mund të shkarkohet nga faqja zyrtare e internetit. Nëse nuk doni të prishni firmware-in, ekziston një mënyrë më e lehtë për të bërë një krahasim - thjesht instaloni aplikacionin celular SJCAM në pajisjen tuaj (Android ose iPhone) dhe provoni ta lidhni aparatin fotografik me të. Nëse kjo ka sukses, kamera juaj është absolutisht e vërtetë.
 • Epo, opsioni më i provuar është të kontrolloni aparatin tuaj për morrat në faqen zyrtare të internetit. në këtë pjesë . Këtu ju duhen të dhënat me kodin në kutinë për të kontrolluar kamerën në bazën e të dhënave. Kutitë e mëvonshme kanë një ngjitës të gërvishtjes që duhet të hiqet. Edhe nëse keni blerë një aparat fotografik të rremë dhe e keni gjetur atë pas blerjes - mos u shqetësoni. Mundësia për të kthyer para për një rremë është shumë e lartë, nëse i kujtoni shitësit "Ligjin për mbrojtjen e konsumatorit".
 • përfundim


  Bleni me mençuri. Besoni shitësin, por mos harroni ta kontrolloni. Aplikoni këshilla të mësipërme mund të jenë pothuajse të gjitha produktet. Ne ju dëshirojmë vetëm produkte të provuara dhe shpresojmë që artikulli të ishte i dobishëm.

  Ne ju dëshirojmë vetëm produkte të provuara dhe shpresojmë që artikulli të ishte i dobishëm

  Krahasimi i DJI OSMO Action, GoPro Hero7 black dhe SJCAM SJ9 Strike

  2019 do të jetë një vit emocionues për kamerat e veprimit. Më 15 maj, DJI njoftoi kamerën e parë të veprimit, DJI OSMO Action. SJCAM ka lëshuar kamerën e parë të veprimit me mbështetje për karikimin pa tel, dhe karakteristikat e saj janë mjaft afër konkurrencës eminent, dhe çmimi është shumë më i ulët. GoPro aktualisht është duke punuar në azhurnimin e kamerës 360 ° (Fusion 2), e cila pritet të shpallet në fund të vitit. Pra, cila kamerë është më e mira në vitin 2019? Le të krahasojmë karakteristikat e DJI OSMO Action, GoPro Hero7 black dhe SJCAM SJ9 Strike.

  Le të krahasojmë karakteristikat e DJI OSMO Action, GoPro Hero7 black dhe SJCAM SJ9 Strike

  Rishikimi SJCAM ION Krypton: një nga kamerat më të mira të veprimit në segmentin e tij

  SJCAM tashmë i ka bërë përshtypje përdoruesve vitin e kaluar me lëshimin e kamerës së veprimit SJCAM SJ8 Pro, e cila kombinon funksionalitetin dhe raportin e shkëlqyer të çmimit të cilësisë. Këtë vit, kompania vendosi të ruajë bar të lartë dhe prezantoi SJCAM ION Krypton, një tipar i së cilës është aftësia për të regjistruar video në 4K me një shpejtësi prej 30 kornizash për sekondë. Dizajni dhe specifikimet e reja elegant e bëjnë atë të ri një nga kamerat më të mrekullueshme të veprimit këtë vit. Por a është vërtet e mirë? Le ta zbulojmë

  Le ta zbulojmë

  Rishikimi SJCAM Gimbal 2 Steadicam

  SJCAM Gimbal 2 është një fazë e re në zhvillimin e kampit Steadicam. Kjo jo vetëm që ju lejon të stabilizoni pamjet, por gjithashtu përfshin shumë karakteristika të përparuara që tejkalojnë shumë aftësitë e bimëve të tjera me madhësi të ngjashme në treg.

  Kthehu në listë

  SJ5000 ?
  Dikush do të thotë: "Wow, por a nuk është SJCAM një kopje e rreme e GoPro?
  SJ5000 ?
  Pra, cila kamerë është më e mira në vitin 2019?
  Por a është vërtet e mirë?